Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 27 kwietnia 2018

Min. Kolarski: Historia ważnym elementem promocji miejsca

Historia, przeszłość jest niezwykle istotnym elementem promocji miejsca, miasta, społeczności lokalnej – podkreślił w piątek w Krakowie minister Wojciech Kolarski. Zaznaczył też, że lokalne historie pokazują wielką historię Polski.

 

Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski był jednym z gości spotkania „Historia jako element promocji miasta”, zorganizowanej w ramach IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Centrum Kongresowym ICE. Kongres trwał od czwartku do piątku.


Minister wskazał, że promocja miejsca poprzez historię jest umiejętnością, można mówić o marketingu miejsca. Jako przykład miasta, które markę w dużym stopniu zbudowało na przeszłości, podał Kraków. Dodał, że polityka historyczna jest elementem polityki samorządowej, a wspólnota lokalna wyrasta z poczucia wspólnej historii, tożsamości. W jego opinii państwo powinno wykorzystywać lokalne wspólnoty, historie do promocji historii jako takiej.


Nawiązując do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, minister Kolarski powiedział, że lokalne historie, lokalne wspólnoty pokazują, jak wielka jest historia Rzeczpospolitej, bo ta wielka historia Rzeczpospolitej składa się właśnie z lokalnych historii. (PAP/KG)
 

Poleć znajomemu