przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 4 maja 2018

„Prezydent od początku zaangażował się w rozwiązanie problemów osób niepełnosprawnych”

Prezydent Andrzej Duda od początku zaangażował się w rozwiązanie problemów protestujących w Sejmie osób niepełnosprawnych - powiedział w piątek Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. Zaznaczył jednak, że narzędzia do rozwiązania tych problemów ma rząd i większość parlamentarna.


W czwartek wieczorem Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się z przebywającymi w gmachu Sejmu rodzicami i opiekunami osób z niepełnosprawnościami. Zobacz także: Pierwsza Dama spotkała się z opiekunami osób z niepełnosprawnościami „Spotkanie Pierwszej Damy z protestującymi miało na celu pomoc w poszukiwaniu kompromisu”


Paweł Mucha, odnosząc się do tego spotkania podkreślił w rozmowie z radiem Zet, że Prezydent Andrzej Duda „zaangażował się od pierwszego momentu” w rozwiązanie sytuacji protestujących. Dodał, że „kiedy pojawiła się propozycja, czy prośba o spotkanie z Panią Prezydentową – oczywiście w innym wymiarze – też pani prezydentowa zadośćuczyniła”. - Natomiast Prezydent tutaj wskazuje, że narzędzia, jeżeli chodzi o rozwiązanie problemu, ma większość parlamentarna i rząd" - zaznaczył.


Prezydencki minister zapewnił, że Andrzej Duda „cały czas konsekwentnie sercem jest z protestującymi”.  - Jesteśmy na etapie takim – jedna z propozycji dwóch głównych postulatów została załatwiona – mówię o kwestii podwyżki, jeżeli chodzi o kwestie związane z rentą, natomiast jeżeli chodzi o drugą sprawę - rzecz jest w toku - tłumaczył minister Mucha.

(PAP/KG)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.