Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 6 maja 2018

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Polonijnych Placówkach Oświatowych we Włoszech

  |   Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Polonijnych Placówkach Oświatowych we Włoszech Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Polonijnych Placówkach Oświatowych we Włoszech Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Polonijnych Placówkach Oświatowych we Włoszech Minister złożył kwiaty na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Loreto, na którym spoczywa 1112 żołnierzy 2. Korpusu Polskiego Generała Andersa Minister złożył kwiaty na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Loreto, na którym spoczywa 1112 żołnierzy 2. Korpusu Polskiego Generała Andersa

W ramach wizyty w Stolicy Apostolskiej i we Włoszech Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP  Adam Kwiatkowski 6 maja br. odwiedził Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie, który obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia istnienia.

 

Następnego dnia minister spotkał się w Maceracie z przedstawicielami Szkoły Języka i Kultury Polskiej Anders, która 2 maja ubiegłego roku, podczas uroczystości Dnia Polonii i Polaków za Granicą otrzymała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Flagę RP.

 

Placówki szkolne zaprezentowały programy artystyczne, ukazujące głęboką znajomość języka polskiego oraz silne przywiązanie do kultury i tradycji polskiej.

 

Podczas wizyty minister Adam Kwiatkowski, wraz z miejscową Polonią, uczestniczył we Mszy Świętej w Sanktuarium Santa Casa oraz złożył kwiaty na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Loreto, na którym spoczywa 1112 żołnierzy 2. Korpusu Polskiego Generała Andersa, oddając hołd poległym Polakom, którzy bohatersko poświęcili swoje życie w wyzwoleniu regionu Marche w 1944 r.

Poleć znajomemu