Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 2 czerwca 2018

Szef KPRP na VI Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin

  |   Minister Halina Szymańska na VI Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin Szef KPRP na VI Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin Szef KPRP na VI Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin

2 czerwca 2018 roku w Szczecinie minister Halina Szymańska – Szef Kancelarii Prezydenta RP wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Minister uczestniczyła w panelu „Wsparcie rodziny w skali makro i mikro. Od polityk europejskich do działań samorządów”, podczas którego odczytała list Prezydenta RP.  Zobacz także: List Prezydenta do uczestników VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie

 

„Sukcesy wychowawcze, ale też codzienne trudności rodziców w rodzinach wielodzietnych to sprawa przyszłości całego narodu, szczególnie w aspekcie kryzysu demograficznego” - napisał Prezydent Andrzej Duda do uczestników. Prezydent wyraził w liście satysfakcję, że „te wyjątkowe spotkania są tak liczne”, a głos rodzin wielodzietnych jest coraz lepiej słyszany.

 

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie rodzin, które mają trójkę lub więcej dzieci. Organizatorami tegorocznego zjazdu, który potrwa do niedzieli 3 czerwca, są Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" i Miasto Szczecin. W sobotę w Zjeździe Dużych Rodzin wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

 

Na tegoroczny Zjazd w Szczecinie przybyło ok. 1300 osób z całej Polski i z zagranicy. W tym roku po raz pierwszy Zjazd miał wymiar międzynarodowy, gdyż pojawiły się rodziny z Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec i Hiszpanii, będące członkami Europejskiej Federacji Rodzin Wielodzietnych ELFAC. (MK)

Poleć znajomemu