przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 24 czerwca 2018

Minister Dera na obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie

  |   Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera wziął w niedzielę udział w uroczystych obchodach 42. rocznicy Czerwca ’76 w Ursusie. Minister odczytał list Prezydenta i złożył wieniec przed Pomnikiem Czerwca ’76.


Zobacz także: List Prezydenta w 42. rocznicę wydarzeń Czerwca ’76 w Ursusie - Dzisiaj, w demokratycznej, suwerennej Rzeczypospolitej, w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ze szczególną czcią pochylamy głowy przed uczestnikami Czerwca ‘76. Chylimy czoła przed tymi, którzy 42 lata temu zrywali czerwoną flagę systemu kłamstwa i wyzysku – po to, aby z dumą wciągać na maszt biało-czerwoną flagę wolności – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

 

- Oddajemy hołd tym, którzy niespełna sześć lat po krwawym stłumieniu protestów na Wybrzeżu odważnie przeciwstawili się przemocy i upomnieli o to, żeby Polska była Polską. Z szacunkiem przypominamy imiona i nazwiska tych, którzy dołączyli wówczas do długiego szeregu polskich bohaterów walczących o wolną Ojczyznę – zaznaczył Prezydent.

 

Obchody rozpoczęły się od okolicznościowej Mszy św. w Kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli przed Pomnik Czerwca ’76 w Ursusie, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów.
(KG)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.