Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Minister Halina Szymańska na koncercie z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

  |   Minister Halina Szymańska na koncercie z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Fot. Waldemar Maszewski. Forum Polonijne - Polak w Niemczech Minister Halina Szymańska na koncercie z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Fot. Waldemar Maszewski. Forum Polonijne - Polak w Niemczech

Szef KPRP Halina Szymańska uczestniczyła w koncercie, który odbył się w Berlinie z okazji jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

Zobacz także: List Prezydenta na berlińskim koncercie z okazji jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości - Polskość nieprzerwanie trwała w kulturze – nie tylko tej wysokiej, ale również popularnej, ludowej, powszedniej. Z takiej kultury, wyrażającej się w piosence lub anegdocie, odwołującej się do własnych wspomnień i dziedzictwa całego narodu, czerpała siły niejedna polska wspólnota na obczyźnie, także tutaj, w Niemczech. Właśnie dlatego kolejne pokolenia mogły śpiewać: Jeszcze Polska nie zginęła - napisał Prezydent w liście do uczestników wydarzenia odczytanym przez minister Szymańską. 

 

Organizatorami koncertu są Prezes Związku Polaków w Niemczech, Józef Malinowski i Wiceprezes Związku Polaków w Niemczech oraz redaktor naczelna portalu „Polak w Niemczech“. Ponadto koncert został objęty patronatem Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech prof. dr hab. Andrzeja Przyłębskiego.

Poleć znajomemu