Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 2 sierpnia 2018

Młodzi Polacy z zagranicy w Pałacu Prezydenckim

  |   Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej.

Minister Kwiatkowski podkreślił, że młodzi Polacy przyjechali do kraju swoich rodziców i dziadków aż z 21 krajów. Odwołując się do słów Prezydenta RP z listu skierowanego do uczestników Kongresu, przypominał, że w przeszłości w wielu z nich ich przodkom nie było łatwo podtrzymywać polską tożsamość.

 

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, życzył uczestnikom Kongresu, aby w dorosłym życiu przekazywali następnym pokoleniom miłość do Polski.

Przewodniczący kościelnej Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą bp Wiesław Lechowicz, który przybył do Pałacu z grupą młodzieży, wyraził nadzieję, że młodzi Polacy swoim życiem przyczynią się do rozwoju wspólnot polonijnych i narodu.

II Kongres Młodzieży Polonijnej pod hasłem "Wiarą powołani" rozpoczął się w sobotę. Biorą w nim udział delegacje polonijnych środowisk duszpasterskich, około 250 osób m.in. z Uzbekistanu, USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Paragwaju, a także Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji i Mołdawii. (PAP/KG)

 

Poleć znajomemu