przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 9 sierpnia 2018

Min. Szczerski: W Sydney Prezydent weźmie udział w Polsko-Australijskim Forum Energetycznym

Prezydent Andrzej Duda 21 sierpnia w Sydney weźmie udział w Polsko-Australijskim Forum Energetycznym poświęconym współpracy w zakresie nowoczesnych technologii i innowacji w sektorze zasobów naturalnych i energii - powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

Zobacz także: Szef BBN o wizycie Prezydenta w Australii – Polska gospodarka potrzebuje dziś globalnych partnerów. Organizowane Forum Energetyczne jest jednym z przedsięwzięć w ramach prowadzonej przez Prezydenta RP dyplomacji ekonomicznej, w ramach której Prezydent promuje polskie interesy gospodarcze za granicą i stara się ułatwiać polskim przedsiębiorcom nawiązywanie kontaktów – powiedział Krzysztof Szczerski.

 

W organizowanym z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy forum udział weźmie szeroka delegacja polskich przedsiębiorców; obecni będą przedstawiciele takich spółek jak: PGNiG, Gaz-System, Polskie LNG, Jastrzębska Spółka Węglowa czy Węglokoks.

 

W rozmowach wezmą udział także przedstawiciele Państwowego Instytutu Geologicznego, Ministerstwa Energii i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Ze strony australijskiej swój udział w forum zapowiedzieli m.in.: Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO), Geoscience Australia, Nautitech, National Energy Resources Australia (NERA).

 

Podczas forum przewidziane jest podpisanie porozumień o współpracy pomiędzy polskimi podmiotami i ich australijskimi partnerami.

 

Prezydent Andrzej Duda złoży oficjalną wizytę w Australii w dniach 18-21 sierpnia. (PAP/AW) 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.