Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się z Polakami z Ukrainy

  |   Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy Spotkanie ministra Adama Kwiatkowskiego z Polakami z Ukrainy

W Pałacu Prezydenckim gościli dziś Polacy z Iwano-Frankiwska na Ukrainie - uczestnicy projektu w ramach programu „Niepodległa”. Z Rodakami spotkał się Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski. 

 

Biorą oni udział w wyjeździe poznawczo-edukacyjnym do Warszawy, który jest częścią projektu realizowanego przez Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. To także reprezentanci najstarszych Towarzystw Kultury Polskiej w mieście i obwodzie. Większość tych osób od młodych lat ciężko pracowały na cmentarzu w Czarnym Lesie, miejscu kaźni kwiatu polskiej inteligencji Stanisławowa. Dzięki ich świadectwu i wytrwałości do dziś na tych terenach w rodzinach zachował się język polski, działają kościoły, polskie szkoły, aktywnie rozwijają się polskie organizacje pozarządowe.

 

 

 

Projekt „Spotkania z historią w 100-lecie Niepodległości” jest organizowany przez Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku przy wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą. (WP)

Poleć znajomemu