Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 10 września 2018

Najważniejsze, by pomóc zwalnianym pracownikom w Pieńsku

− Gdyby nie Prezydent, to nikt nie zainteresowałby się sprawą zamykanego zakładu w Pieńsku − tak prezydencki minister Błażej Spychalski skomentował czwartkową wypowiedź Andrzeja Dudy na ten temat. I dodał: − Najważniejsze, żeby się tą sprawą zająć i żeby mieszkańcom i pracownikom tej fabryki pomóc.

 

W miniony czwartek podczas wizyty w Zgorzelecu Andrzej Duda dowiedział się od jednego z mieszkańców, że w pobliskim Pieńsku (woj. dolnośląskie) może upaść odlewnia, która zatrudnia 250 osób. Prezydent omówił ten temat chwilę później podczas spotkania w starostwie m.in. z burmistrzem Pieńska, starostą zgorzeleckim oraz z wojewodą dolnośląskim, którego poprosił o szczególne monitorowanie sprawy i szukanie dostępnych form wsparcia.

 

Tego samego dnia w trakcie wieczornej wizyty w sąsiednim powiecie − w Lubaniu, Prezydent w swoim wystąpieniu nawiązał do tematu Pieńska. Przytoczył wcześniejszą rozmowę z samorządowcami m.in. z burmistrzem miasta.

 

− Pytałem, czy jest możliwość, czy będzie łatwo znaleźć tym ludziom miejsca pracy. Odpowiedział, że nie będzie to takie proste, choć wielkiego bezrobocia na tym terenie nie ma, ale to jest 250 osób − relacjonował rozmowę z włodarzem Pieńska Andrzej Duda.

 

Prezydent dodał, że poprosił o wsparcie wojewodę dolnośląskiego oraz że będzie na ten temat rozmawiać z ministrami, bo „ta sprawa jest niezwykle ważna”.


 

Poleć znajomemu