Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 4 września 2018

III Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój z udziałem ministra Kwiatkowskiego

  |   Fot. Przemysław Cebula Fot. Przemysław Cebula

Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski wziął udział w III Polonijnym Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój, organizowanym w ramach XXVIII Forum Ekonomicznego.

 

Podczas panelu „Obrona dobrego imienia Polski i Polaków” inaugurującego Forum Polonijne minister Adam Kwiatkowski podkreślił olbrzymi potencjał Polonii, który często nie jest odpowiednio wykorzystany. Minister zwrócił uwagę na aktywność Polaków na całym świecie, z którymi Prezydent RP Andrzej Duda spotyka się w czasie wizyt zagranicznych, oraz podkreślił ich zaangażowanie na rzecz promowania i obrony dobrego imienia Polski.


– Polska w tej chwili jest postrzegana zupełnie inaczej dzięki temu, że Polacy są aktywni, działają i potrafią pokazać naszego narodowego ducha – zauważył minister Kwiatkowski.


Sekretarz Stanu podczas panelu mówił także o konieczności wsparcia i aktywizowania środowisk polonijnych. Odnosząc się do wypowiedzi Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, minister zaznaczał, jak dużą rolę w kwestii obrony dobrego imienia Polski i Polaków odgrywa edukacja najmłodszych i wskazał na potrzebę przeznaczania środków finansowych na ten cel. 


– Zależy nam na tym, aby Polska była dobrze odbierana, nasza historia nie była fałszowana, żebyśmy byli pokazywani w prawdziwym świetle – podsumował swoją wypowiedź minister Adam Kwiatkowski.


W debacie wzięli udział: prowadzący red. Paweł Lisicki, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Prezes Związku Lekarzy Polonijnych w Chicago prof. Marek Rudnicki, dr Zbigniew Girzyński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.


Organizatorami Forum Polonijnego są: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, Rada Programowa Forum Ekonomicznego oraz Senat Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Poleć znajomemu