Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 września 2018

Min. Kolarski odczytał list Prezydenta na 1. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych

  |   Minister Wojciech Kolarski odczytał list od Prezydenta na 1. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych. Fot. Darek Golik/NIFC Minister Wojciech Kolarski odczytał list od Prezydenta na 1. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych. Fot. Darek Golik/NIFC Minister Wojciech Kolarski odczytał list od Prezydenta na 1. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych. Fot. Darek Golik/NIFC

W Filharmonii Narodowej w Warszawie minister Wojciech Kolarski wysłuchał koncertu laureatów 1. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, a także odczytał list od Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Zobacz także: List z okazji 1. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych - To niezwykłe artystyczne wydarzenie odbywa się w szczególnym dla nas roku, gdy świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Trudno wyobrazić sobie obchody tego wielkiego narodowego jubileuszu bez muzyki Chopina, która jest jednym z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych wyrazów polskości – napisał Prezydent do organizatorów i uczestników koncertu w Filharmonii Narodowej. 

 

W finale 1. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych zagrało sześciu pianistów. Laureatem I nagrody został 23-letni polski pianista Tomasz Ritter.

Poleć znajomemu