Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 16 września 2018

Min. Szczerski: Możliwym efektem wizyty Prezydenta w USA - bardzo ważna polsko-amerykańska deklaracja

Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiedział, że efektem wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w USA może być "bardzo ważna polsko-amerykańska polityczna deklaracja o daleko posuniętej współpracy w obszarach: wojskowym, energetycznym i inwestycyjnym".

 

We wtorek Prezydent i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda złożą wizytę oficjalną w Białym Domu, podczas której zaplanowano m.in. rozmowę "w cztery oczy" Prezydentów Polski i USA, spotkanie obu Par Prezydenckich, wspólną konferencję prasową Andrzeja Dudy i Prezydenta USA Donalda Trumpa.

 

Prezydencki minister pytany o spodziewane rezultaty wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych, odparł, że w sobotę zakończone zostały negocjacje ws. "bardzo ważnego dokumentu".

 

- Jeśli Panowie Prezydenci zgodzą się go przyjąć - bo to na razie jest na poziomie roboczym wynegocjowane - to efektem tej wizyty będzie bardzo ważna polsko-amerykańska polityczna deklaracja o daleko posuniętej współpracy w trzech obszarach: wojskowym, energetycznym i inwestycyjnym - podkreślił Krzysztof Szczerski.

 

Jak dodał, deklaracja ma m.in. dotyczyć poszerzenia całego spektrum współpracy wojskowej polsko-amerykańskiej, a także wejścia amerykańskich funduszy inwestycyjnych w rozwój infrastruktury naszego regionu.(PAP)

Poleć znajomemu