Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 19 września 2018

Minister Szymańska na II Kongresie Polskich Dzieci Wojny w Sejmie RP

  |   Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP

Szef KPRP minister Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas II Kongresu Polskich Dzieci Wojny, który odbył się w Sejmie RP.  Andrzej Duda skierował słowa listu do uczestników wydarzenia. 

 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji II Kongresu Polskich Dzieci Wojny w Sejmie RP „W pamięci historycznej naszego narodu stale tkwi cierń, jakim była gehenna małych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, niemieckiego obozu prewencyjno-izolacyjnego dla młodych Polaków w Łodzi, obozów przejściowych, gett, więzień i aresztów. Trwa pamięć o strachu i cierpieniach dzieci w miejscach walk i straceń, o rozpaczy odbieranych rodzicom dzieci Zamojszczyzny, o trudach życia w sowieckich sierocińcach czasu wojny oraz wśród biezprizornych, czyli niepełnoletnich bezdomnych”  - przypomniał Andrzej Duda.

 

„Gromadzenie, porządkowanie i utrwalanie tej wiedzy jest obowiązkiem, a jednocześnie wielkim brzemieniem bólu i smutku, które niosą na swoich barkach kolejne pokolenia powojenne” – podkreślił Prezydent. 

 

II Kongres Polskich Dzieci Wojny zorganizował parlamentarny Zespół ds. Wspierania Środowisk Dzieci Wojny.  Kongres to ważne spotkanie do zobrazowania rozmiaru krzywd wyrządzonym Polakom w związku z wojną, a także okresem powojennym. Uczestnicy Kongresu będą omawiać m.in. problem odszkodowań, zaś wśród uczestników są m.in. przedstawiciele Prezydium Sejmu, szef Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska oraz reprezentanci krajowych stowarzyszeń Dzieci Wojny.

Poleć znajomemu