Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 27 września 2018

Szef BBN: W październiku złożę wizytę w Izraelu; dialog będzie kontynuowany

Po spotkaniu Prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Izraela Benjamina Netanjahu dialog polsko-izraelski będzie kontynuowany na poziomie doradców ds. bezpieczeństwa narodowego obu państw – powiedział minister Paweł Soloch. Szef BBN w październiku złoży wizytę w Izraelu.

 

- Po spotkaniu Prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Izraela Benjamina Netanjahu, do którego doszło na marginesie szczytu ONZ w Nowym Jorku, dialog polsko-izraelski będzie kontynuowany na poziomie doradców ds. bezpieczeństwa narodowego obu państw – powiedział Paweł Soloch.

 

Zobacz także: Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Izraela [PL/ENG] Poinformował, że - zgodnie z tym ustaleniem – uda się do Izraela 15-16 października br. na zaproszenie doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Meira Ben-Shabbata. - Rozmowy w Tel Awiwie będą także wznowieniem konsultacji w formule Polsko-Izreaelskiego Dialogu Strategicznego, które po raz ostatni odbyły się 7 listopada 2017 r. w Warszawie - dodał.

 

Tematem rozmów Szefa BBN w Izraelu będą dwustronne relacje oraz sytuacja bezpieczeństwa w regionie. - Jest to szczególnie istotne w kontekście zgłoszenia przez Polskę gotowości do wzięcia udziału w operacji pokojowej Organizacji Narodów Zjednoczonych UNDOF na Wzgórzach Golan, o co apelował prezydent Andrzej Duda – zaznaczył minister. (PAP/AW)

 

Poleć znajomemu