Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 2 października 2018

Szef KPRP na uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego na WUM

  |   Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (fot. Michał Teperek) Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (fot. Michał Teperek) Minister Halina Szymańska odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (fot. Michał Teperek) Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (fot. Michał Teperek)

Zobacz także: List Prezydenta z okazji Inauguracji Roku Akademickiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. 

 

„Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Nowy rok kształcenia i badań. Nowy rok odkryć naukowych i rodzących się pasji. Nowy rok trudnej i wytężonej, a zarazem pięknej i fascynującej pracy intelektualnej”- napisał Prezydent w liście skierowanym do społeczności akademickiej. „Tegoroczna inauguracja ma charakter szczególny, gdyż odbywa się w wyjątkowym czasie obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przed stu laty odrodziła się wolna Polska, a wraz z nią odrodziła się również Rzeczpospolita Akademicka. Nie sposób przecenić zasług uczonych i studentów w duchowych zmaganiach w okresie zaborów o zachowanie tożsamości narodowej i wiary Polaków w odzyskanie własnego suwerennego państwa” - podkreślił Andrzej Duda. 

 

 

Poleć znajomemu