Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 6 października 2018

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Danii

  |   Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Danii Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Danii Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Danii Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Danii Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Danii Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Danii

W dniach 5-6 października br. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski przebywał w Danii. Podczas wizyty minister odwiedził miejsce upamiętnia emigracji żydowskiej z Polski w 1968 r. oraz cmentarz Mindelunden – mauzoleum bojowników ruchu oporu, gdzie złożył kwiaty na grobie rozstrzelanych przez Gestapo Lucjana Masłochy i jego małżonki Lone Mogensen, zaangażowanych w działalność polskich i duńskich organizacji ruchu oporu podczas II wojny światowej.

 

Sekretarz Stanu spotkał się także z działaczami Związku Polaków w Aalborg, który obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył , odznaczenia za zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego w Danii dwóm zasłużonym członkiniom Zarządu Związku: Jadwidze Jonsdottir oraz Ewie Antonowicz.

 

Minister Kwiatkowski odwiedził również Szkolny Punkt Konsultacyjny w Viborgu, gdzie spotkał się z kierownictwem szkoły, gronem pedagogicznym i radą rodziców wraz z uczniami. Następnie złożył wizytę w polskim kościele św. Michała w Pindstrup, który dzięki staraniom o. Herberta Krawczyka i miejscowej Polonii zostanie odremontowany.

Poleć znajomemu