Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 12 października 2018

Międzynarodowa Konferencja „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich” z udziałem minister Szymańskiej

  |   Międzynarodowa Konferencja „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich” z udziałem minister Szymańskiej (fot. Jolanta Mleczak) Międzynarodowa Konferencja „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich” z udziałem minister Szymańskiej (fot. Jolanta Mleczak) Międzynarodowa Konferencja „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich” z udziałem minister Szymańskiej (fot. Jolanta Mleczak)

Szef KPRP minister Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas Międzynarodowej Konferencji „Rozwój energetyki rozproszonej  a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich”, która odbyła się w Grodnie k. Międzyzdrojów.  

 

 

Zobacz także: List Prezydenta do uczestników konferencji „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich”  Cieszę się, że już po raz trzeci w Grodnie spotykają się eksperci zajmujący się odnawialnymi źródłami energii. Bezpieczeństwo energetyczne gospodarstw rolnych i polskich rodzin mieszkających na wsi to cel, do którego powinniśmy dążyć. Dlatego tak ważna jest powszechna dostępność urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. W nowoczesnym kraju to te źródła powinny być powszechnie używane wszędzie tam, gdzie jest to możliwe-  podkreślił Prezydent w liście do uczestników wydarzenia, który odczytała Pani minister. 

 

Podczas dzisiejszego panelu dyskutowano m.in o kierunkach rozwoju polityki energetycznej na obszarach wiejskich w Unii Europejskiej i w Polsce w kontekście poprawy jakości powietrza.

 

III. Edycja Międzynarodowej Konferencji: „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich” odbywała się w dn. 11-12 października 2018 w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Jej tematami były m.in. program „Czyste Powietrze” oraz inne narzędzia wykorzystywane w walce ze smogiem na terenach wiejskich.

Poleć znajomemu