Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 15 października 2018

Minister Szymańska na Ceremonii otwarcia XII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków

  |   Minister Halina Szymańska na Ceremonii otwarcia XII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Fot. NorthStar Agency Minister Halina Szymańska na Ceremonii otwarcia XII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Fot. NorthStar Agency Minister Halina Szymańska na Ceremonii otwarcia XII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Fot. NorthStar Agency

Minister Halina Szymańska - Szef KPRP wzięła udział w Ceremonii otwarcia XII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2018 , która odbyła się w Auli Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP.

 


Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku na wystawie goszczą wynalazcy z ponad 25 państw świata m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu i z Polski. Wynalazcy prezentują na wystawie innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie. Każdego roku wystawie towarzyszą wykłady i prelekcje dotyczące ochrony własności intelektualnej i organizowany jest Światowy Konkurs Chemiczny.

Poleć znajomemu