Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 22 października 2018

Min. Szczerski: Prezydent gratuluje wszystkim zwycięzcom w wyborach samorządowych

Prezydent Andrzej Duda gratuluje wszystkim zwycięzcom w wyborach samorządowych i szanuje tych, którzy przegrali, ale uczciwie walczyli o swoje mandaty – powiedział w poniedziałek rano Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

W niedzielę odbyły się w Polsce wybory samorządowe. – Pan Prezydent gratuluje wszystkim zwycięzcom. Szanuje tych także, którzy przegrali, ale uczciwie walczyli o swoje mandaty, więc to jest też ważne, żeby odnotować te wyniki, pogratulować zwycięzcom i wyrazić szacunek dla tych, którzy uczciwie walczyli o swoje miejsce, nawet jeśli przegrali – powiedział w radiowej Jedynce Szef Gabinetu Prezydenta RP Andrzej Szczerski.

 

Według badania exit poll przygotowanego przez Ipsos frekwencja wyborcza wyniosła 51,3 proc. W ocenie Krzysztofa Szczerskiego tak wysoki udział w wyborach oznacza, że „demokracja w Polsce działa”.

 

– Wszyscy ci, którzy przecież wmawiali z opozycji totalnej, że w Polsce już nie ma demokracji, nie ma wolności głosowania, muszą dzisiaj gryźć się w język, bo jakim cudem w takim razie taka wysoka, najwyższa w historii frekwencja – mówił.

 

– To znaczy, że Polacy nadal chcą głosować, bo uważają że w Polsce demokracja kwitnie i to jest najlepszy tego dowód – podkreślił.

 

Krzysztof Szczerski zaznaczył, że „PiS rządząc, nie traci”. Dodał, że „opozycja wciąż nie ma sposobu na to, żeby przekonać do siebie większość”. (PAP)

Poleć znajomemu