przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 22 października 2018

Min. Szczerski: Prezydent gratuluje wszystkim zwycięzcom w wyborach samorządowych

Prezydent Andrzej Duda gratuluje wszystkim zwycięzcom w wyborach samorządowych i szanuje tych, którzy przegrali, ale uczciwie walczyli o swoje mandaty – powiedział w poniedziałek rano Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

W niedzielę odbyły się w Polsce wybory samorządowe. – Pan Prezydent gratuluje wszystkim zwycięzcom. Szanuje tych także, którzy przegrali, ale uczciwie walczyli o swoje mandaty, więc to jest też ważne, żeby odnotować te wyniki, pogratulować zwycięzcom i wyrazić szacunek dla tych, którzy uczciwie walczyli o swoje miejsce, nawet jeśli przegrali – powiedział w radiowej Jedynce Szef Gabinetu Prezydenta RP Andrzej Szczerski.

 

Według badania exit poll przygotowanego przez Ipsos frekwencja wyborcza wyniosła 51,3 proc. W ocenie Krzysztofa Szczerskiego tak wysoki udział w wyborach oznacza, że „demokracja w Polsce działa”.

 

– Wszyscy ci, którzy przecież wmawiali z opozycji totalnej, że w Polsce już nie ma demokracji, nie ma wolności głosowania, muszą dzisiaj gryźć się w język, bo jakim cudem w takim razie taka wysoka, najwyższa w historii frekwencja – mówił.

 

– To znaczy, że Polacy nadal chcą głosować, bo uważają że w Polsce demokracja kwitnie i to jest najlepszy tego dowód – podkreślił.

 

Krzysztof Szczerski zaznaczył, że „PiS rządząc, nie traci”. Dodał, że „opozycja wciąż nie ma sposobu na to, żeby przekonać do siebie większość”. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.