przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ważne

W niedzielę 25 sierpnia o godz. 11.00 przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się briefing prasowy Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego poświęcony m. in. obchodom 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W niedzielę 25 sierpnia o godz. 11.00 przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się briefing prasowy Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego poświęcony m. in. obchodom 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
| | |
A | A | A
Sobota, 20 października 2018

Udział ministra Pawła Muchy w VI Konwencie Morskim w Szczecinie

Zastępca Szefa KPRP Paweł Mucha reprezentował Prezydenta RP podczas VI Konwentu Morskiego w Szczecinie (fot. Anna Bulman)

Zastępca Szefa KPRP –  minister Paweł Mucha reprezentował Prezydenta RP podczas VI Konwentu Morskiego w Szczecinie, w trakcie którego dyskutowano na temat przyszłości polskiej gospodarki morskiej. Uczestnicy konwentu za główny temat obrali perspektywy bałtyckiego rynku przewozów promowych oraz budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

 

List do zebranych na Konwencie ekspertów skierował Prezydent Andrzej Duda, który wskazał na znaczenie gospodarki morskiej sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

 

„Dziś gospodarka morska także jest dziedziną, w którą warto i trzeba inwestować. Rybołówstwo i transport morski, sport i turystyka, odnawialne źródła energii i przemysł stoczniowy to sfery, które morzu zawdzięczają swój szczególny rozwój. Polska ma w tym względzie znakomite położenie” – podkreślił Prezydent. Zobacz także: List Prezydenta na VI Konwent Morski w Szczecinie

 

„Stoją dziś przed nami poważne wyzwania i ambitne cele jak odbudowa polskiego przemysłu stoczniowego czy powrót na morskie szlaki handlowe polskiej bandery, które to zagadnienia są też przedmiotem prac ekspertów Narodowej Rady Rozwoju” – napisał Andrzej Duda. List odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.