Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 października 2018

Min. Spychalski: 11 listopada pokażmy, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą

Ważne jest, żebyśmy w tym wyjątkowym dniu 100-lecia odzyskania niepodległości pokazali, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą, bez względu na to, że się różnimy – mówił minister Błażej Spychalski, przytaczając słowa Prezydenta zachęcające do wspólnego świętowania 11 listopada.


– Prezydent wielokrotnie zapraszał, byśmy 11 listopada byli razem, byśmy razem świętowali – mówił Sekretarz Stanu w KPRP.


Pytany o zaproszenia dla polskich polityków, dodał, że takie zaproszenia co roku wysyłane są w podobnym terminie. – W tym roku było podobnie – oznajmił.


Odnosząc się do uchwalonej przez Sejm ustawy ws. dnia wolnego 12 listopada, minister Spychalski podkreślał, że Prezydent jest pozytywnie nastawiony do tej inicjatywy.


– Mówimy o 100-leciu odzyskania niepodległości, być może więc ten jeden dzień wolny jest wskazany – tłumaczył rzecznik Prezydenta. Dodał, że trzeba jeszcze poczekać na zakończenie pracy parlamentarnej.

 

Ustawa uchwalona we wtorek w nocy przez Sejm o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej przewiduje ustanowienie 12 listopada br. dniem wolnym od pracy. Tego dnia mają pracować jednak publiczne szpitale, ambulatoria i apteki. Teraz ustawą zajmie się Senat. (polsatnews.pl/AW)

Poleć znajomemu