Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 8 listopada 2018

Andrzej Dera: Jedyną naszą identyfikacją powinny być barwy biało-czerwone

- Prosiłbym, żeby nie przywozić żadnych emblematów poza flagami. W tym dniu dajmy sobie spokój z identyfikacją organizacyjną. Jedyną naszą identyfikacją powinny być barwy biało-czerwone oraz napisy mówiące o niepodległości - mówił dziś na antenie radiowej Jedynki prezydencki minister Andrzej Dera o Święcie Niepodległości i planowanym marszu państwowym. 

 

Zobacz także: Prezydent zaprasza na „Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości” Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała w środę, że podjęła decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. W środę wieczorem rzecznik Prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że podczas spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego ustalono, że zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowej; organizacją marszu zajmie się rząd. Dodał, że marsz będzie objęty Patronatem Narodowym przez Prezydenta Andrzerja Dudę.

 

Zobacz także: Prezydent podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego Podczas czwartkowej rozmowy w „Sygnałach dnia” na antenie radiowej Jedynki  Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta odniósł się również do odbudowy Pałacu Saskiego. - W interesie Warszawy i jej władzy jest odbudowanie Pałacu Saskiego, bo to miejsce historyczne. Ten pałac, podobnie jak Zamek Królewski, jest symbolem stolicy. Myślę, że jest to ponad sporem politycznym - powiedział minister Dera. 

Poleć znajomemu