Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 10 listopada 2018

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się z uczestnikami Forum Młodzieży Polonijnej w Warszawie

  |   Goście to grupa 35 osób, które wyróżniają się aktywnością i kreatywnością w działalności polonijnej w swoich środowiskach w 15 krajach świata Goście to grupa 35 osób, które wyróżniają się aktywnością i kreatywnością w działalności polonijnej w swoich środowiskach w 15 krajach świata Goście to grupa 35 osób, które wyróżniają się aktywnością i kreatywnością w działalności polonijnej w swoich środowiskach w 15 krajach świata Goście to grupa 35 osób, które wyróżniają się aktywnością i kreatywnością w działalności polonijnej w swoich środowiskach w 15 krajach świata Goście to grupa 35 osób, które wyróżniają się aktywnością i kreatywnością w działalności polonijnej w swoich środowiskach w 15 krajach świata Goście to grupa 35 osób, które wyróżniają się aktywnością i kreatywnością w działalności polonijnej w swoich środowiskach w 15 krajach świata Goście to grupa 35 osób, które wyróżniają się aktywnością i kreatywnością w działalności polonijnej w swoich środowiskach w 15 krajach świata
W przededniu Narodowego Święta Niepodległości Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski przyjął w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli młodego pokolenia Polonii i Polaków z zagranicy, którzy uczestniczą w dniach 9-12 listopada br. w Forum Młodzieży Polonijnej – Łączy nas Niepodległa w Warszawie.
 
To grupa 35 osób, które wyróżniają się aktywnością i kreatywnością w działalności polonijnej w swoich środowiskach w 15 krajach świata: Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, na Węgrzech, we Włoszech, w Bośni i Hercegowinie, na Białorusi, na Litwie, na Ukrainie, w Rosji, Mołdawii, Austrii, w Niemczech i Hiszpanii. 
 
Witając gości minister Adam Kwiatkowski podkreślił, że polskie władze przywiązują ogromną wagę do angażowania młodych osób w życie organizacyjne środowisk polonijnych i polskich w świecie. Minister rozmawiał z młodzieżą, zapoznając się z opiniami i wrażeniami z pobytu w Polsce. Organizatorem Forum jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. W spotkaniu wziął udział prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Dariusz Bonisławski oraz ks. Leszek Kryża, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski.  
 
 
Poleć znajomemu