przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 14 listopada 2018

Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ

  |   Szef Gabinetu Prezydent RP Krzysztof Szczerski spotkał się z Aminą Jane Mohammed – Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ Szef Gabinetu Prezydent RP Krzysztof Szczerski spotkał się z Aminą Jane Mohammed – Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ Szef Gabinetu Prezydent RP Krzysztof Szczerski spotkał się z Aminą Jane Mohammed – Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ Szef Gabinetu Prezydent RP Krzysztof Szczerski spotkał się z Aminą Jane Mohammed – Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ Szef Gabinetu Prezydent RP Krzysztof Szczerski spotkał się z Aminą Jane Mohammed – Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ Szef Gabinetu Prezydent RP Krzysztof Szczerski spotkał się z Aminą Jane Mohammed – Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ

W środę Szef Gabinetu Prezydent RP Krzysztof Szczerski spotkał się z Aminą Jane Mohammed – Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ – aby przedyskutować stan przygotowań przed zbliżającą się 24. Sesją Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC COP24) w Katowicach.

 

W spotkaniu, które było również okazją do przedstawienia priorytetów Prezydenta RP względem szczytu COP24, brali także udział Doradcy Prezydenta RP Bogusław Winid i Paweł Sałek.

 

W dniach 2-14 grudnia 2018 r. Polska będzie gospodarzem 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Po raz czwarty Polska będzie przewodniczyć Konferencji Stron, a po raz trzeci będzie gościć to wydarzenie – poprzednie konferencje zorganizowane w Polsce to COP14 w 2008 r. w Poznaniu i COP19 w 2013 r. w Warszawie.

 

Na 3 grudnia zaplanowany został Szczyt Liderów pod auspicjami Prezydenta RP Andrzeja Dudy, na który swój udział potwierdził już Sekretarz Generalny ONZ António Guterres oraz wielu światowych przywódców.

 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.