Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 listopada 2018

Min. Mucha: Kongres 590 to promocja polskiego patriotyzmu gospodarczego

Kongres 590 jest promocją polskiego patriotyzmu gospodarczego, ale też w ogóle polskiej przedsiębiorczości – powiedział w czwartek w Polskim Radiu wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

 

W czwartek w Jasionce k. Rzeszowa rozpoczyna się 3. edycja Kongresu 590. Podczas inauguracji zaplanowano wystąpienie Prezydenta RP Andrzeja Duda. Paweł Mucha, zapytany o to wydarzenie w radiowej Jedynce,  zwrócił uwagę, że Prezydent jest patronem tego kongresu.

 

– Można powiedzieć, że jest to wydarzenie też prezydenckie wprost, bo w Jasionce już trzeci raz jest wręczana Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - zauważył. Jego zdaniem to wyróżnienie o bardzo wysokiej randze, bo kapituła nagrody wybiera najlepszych, najbardziej dynamicznych i najszybciej się rozwijających polskich przedsiębiorców.

 

Minister Mucha zwrócił też uwagę, że Kongres 590 jest promocją polskiego patriotyzmu gospodarczego, ale też w ogóle polskiej przedsiębiorczości. – Promujemy polską gospodarkę – zaznaczył.

 

Wiceszef Kancelarii Prezydenta poinformował, że w czwartek w Jasionce Prezydent Andrzej Duda będzie inaugurował kongres, przewodniczył gali, nagradzał polskich przedsiębiorców, spotykał się z championami polskiego biznesu, a także uczestniczył w dyskusjach. – Dzisiaj agenda Prezydenta od wczesnych do późnych godzin jest wypełniona gospodarką – podkreślił. Zauważył, że to nie jest wcale wyjątkowy dzień, bo Prezydent Duda przy wizytach i zagranicznych i krajowych zawsze uwzględnia kontekst gospodarczy.

 

W czwartek Prezydent Andrzej Duda zainauguruje swoim wystąpieniem Kongres 590. Pierwszego dnia imprezy – tak w poprzednich edycjach – Andrzej Duda wręczy Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Jest ona przyznawana raz do roku. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych.

(PAP/KG)

Poleć znajomemu