Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 23 listopada 2018

Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie

  |   Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie Belweder. Walne zebranie Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie

Finansowanie działalności mediów polonijnych w dwuletniej perspektywie, a nie jak obecnie w rocznej - to jeden z głównych postulatów podnoszonych podczas piątego walnego zjazdu Stowarzyszenia Federacji Mediów Polskich na Wschodzie, które odbyło się w Belwederze. W spotkaniu wziął udział prezydencki minister Adam Kwiatkowski. 

 

Współorganizatorami spotkania są: Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Senatu RP, Fundacja Wolność i Demokracja i Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Projekt jest współfinansowany przez Senat w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

 

- Każde takie spotkanie jest z kilku powodów ważne. Po pierwsze dlatego, że ważne jest, żeby polskie media na wschodzie istniały, bo dla nas to jest źródło informacji. Myślę tutaj o nas, mieszkających w Polsce, ale też o tych naszych rodakach, którzy dzięki Państwu mogą dowiedzieć się, co ważnego dla polskiej społeczności i nie tylko dzieje się w miejscach, gdzie mieszkają - mówił Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

 

 

 

Spotkanie rozpoczęło się od mszy św. w kaplicy w Belwederze, którą odprawił ks. Leszek Kryża, dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. (PAP)

Poleć znajomemu