przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej

  |   Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Republice Cypryjskiej

W dniach 6-9 grudnia Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski przebywał w Republice Cypryjskiej. W trakcie wizyty spotkał się z Ministrem Spraw Zagranicznych Republiki Cypryjskiej Nikosem Christodoulidesem oraz prezydenckim Komisarzem ds. Pomocy Humanitarnej i Cypryjczyków za Granicą, Photisem Photiou. Głównymi tematami rozmów były kwestie diaspory i migracji oraz stosunków dwustronnych i współpracy polsko-cypryjskiej.

 

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, minister Adam Kwiatkowski przy kościele św. Elżbiety w Kyrenii złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą pobyt Polaków na Cyprze w czasie II Wojny Światowej.


Ministrowi towarzyszyli Ambasador RP w Republice Cypryjskiej Irena Lichnerowicz-Augustyn oraz ojcowie franciszkanie Zacheusz Dulniok i Jerzy Kraj.


Adam Kwiatkowski w sobotę spotkał się z uczniami, rodzicami oraz nauczycielami dwóch szkół języka polskiego. Minister uczestniczył także we mszy św. w kościele św. Katarzyny w Limassol. Po nabożeństwie spotkał się z miejscowymi Polakami.


W niedzielę Sekretarz Stanu w KPRP odwiedził w Pałacu Arcybiskupim na Cyprze Jego Świątobliwość Arcybiskupa Cypru Chryzostomosa II, któremu towarzyszył Biskup Gregorios.


Podczas świątecznego spotkania z Polonią i Polakami zamieszkałymi na wyspie, w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Nikozji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, minister wręczył odznaczenia państwowe ojcu Zacheuszowi Dulniokowi oraz ojcu Jerzemu Krajowi za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego na Cyprze.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.