Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Minister Szymańska na obchodach 48. rocznicy wydarzeń Grudnia '70

  |   Minister Halina Szymańska na obchodach 48. rocznicy wydarzeń Grudnia '70 Minister Halina Szymańska na obchodach 48. rocznicy wydarzeń Grudnia '70 Minister Halina Szymańska na obchodach 48. rocznicy wydarzeń Grudnia '70

Minister Halina Szymańska, Szef KPRP reprezentowała Prezydenta podczas uroczystych obchodów 48. rocznicy wydarzeń Grudnia 1970 w Szczecinie. 

 

Zobacz także: List Prezydenta do uczestników obchodów 48. rocznicy wydarzeń Grudnia 1970 w Szczecinie „Grudzień ’70 stanowi jedną z najbardziej doniosłych dat w naszej powojennej historii. Nie był to pierwszy zryw przeciwko niegodziwościom komunizmu, ale pierwszy na tak masową skalę i pierwszy, który przyniósł tak wspaniałe przykłady społecznej samoorganizacji. Robotniczy bunt został krwawo stłumiony – tym bardziej jednak wydarzenia grudniowe stały się wielkim punktem odniesienia dla wszystkich, którzy nieugięcie wierzyli w wolną Polskę” - napisał Prezydent w odczytanym przez panią minister przesłaniu do uczestników uroczystości. 

 

„Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pielęgnują pamięć o Ofiarach i patriotycznych dokonaniach Szczecińskiego Grudnia. Razem z Państwem pochylam głowę w miejscach symbolicznych, niosących przesłanie tamtych wydarzeń: przed bramą Stoczni Szczecińskiej i przed pomnikiem Anioła Wolności na placu Solidarności” - podkreślił Andrzej Duda w liście.  

 

W miejscach pamięci: przed bramą Stoczni Szczecińskiej i przed pomnikiem Anioła Wolności minister Szymańska złożyła wieńce. 

Poleć znajomemu