przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 30 listopada 2015

Posiedzenie Rady Kuratorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu

  |   Posiedzenie Rady Kuratorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu Posiedzenie Rady Kuratorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu Posiedzenie Rady Kuratorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu

W poniedziałek 30 listopada minister Wojciech Kolarski, desygnowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę do Rady Kuratorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu, wziął udział w jej posiedzeniu.

Podczas spotkania m.in. przyjęto informację dyrektora dra Adolfa Juzwenko o realizacji planów merytorycznych i finansowych za 10 miesięcy bieżącego roku, podjęto uchwalę w sprawie przyjęcia nowego Regulaminu Funkcjonowania Zakładu Narodowego im. Ossolińskich oraz dyskutowano nad głównymi kierunkami działalności i przedsięwzięć zaplanowanych przez Zakład na lata 2016-2017.

Fundacja pod nazwą Zakład Narodowy im. Ossolińskich została utworzona w 1817 roku przez Józefa Maksymiliana hr. Ossolińskiego. Zgodnie z historyczną tradycją i postanowieniami założyciela głównymi celami Zakładu jest utrzymywanie Narodowej Biblioteki Ossolineum i pomnażanie jej zbiorów, zwłaszcza w zakresie humanistyki polskiej i słowiańskiej oraz ich opracowywanie i upowszechnianie. Opierając się na Statucie, Zakład dba o odzyskanie i pomnażanie zbiorów, a także wspiera i prowadzi badania naukowe i działalność wydawniczą. W Zakładzie funkcjonują: Biblioteka Ossolineum, Muzeum Książąt Lubomirskich, Wydawnictwo Ossolineum, Muzeum Pana Tadeusza.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu działa pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.