przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 19 grudnia 2018

Minister Szczerski spotka się z Zastępcą Sekretarza Stanu USA

Relacje z Rosją, sytuacja na Ukrainie, relacje pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi oraz kalendarz kontaktów na wysokim szczeblu między Polską a USA – będą tematami spotkania Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego z Zastępcą Sekretarza Stanu USA Johnem Sullivanem.

 

Minister Szczerski będzie rozmawiał z Sullivanem w środę w Pałacu Prezydenckim. Jak powiedział, spotkanie to będzie kontynuacją jego niedawnych rozmów w Waszyngtonie.

 

Szef gabinetu w czasie wizyty w USA na początku ubiegłego tygodnia odwiedził m.in. stolicę Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkał się m.in. z Doradcą Prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem oraz z asystentem Sekretarza Stanu USA ds. Europy i Eurazji Wessem Mitchellem. Podczas obu spotkań dominowały zagadnienia związane z polskimi staraniami zmierzającymi do wzmocnienia amerykańskiej obecności wojskowej w naszym kraju.

 

Krzysztof Szczerski podkreślił, że w środę z Sullivanem będzie rozmawiał przede wszystkim na temat relacji geopolitycznych, stosunków z Rosją, sytuacji na Ukrainie, ale także „potrzeby utrzymania więzi euroatlantyckiej, czyli relacji pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi” oraz zaangażowania USA w inicjatywę Trójmorza.

 

– Będę też rozmawiał o relacjach dwustronnych, w tym o kalendarzu wizyt przyszłorocznych i kontaktów na wysokim szczeblu miedzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – zaznaczył prezydencki minister. Dodał, że podczas spotkania poruszy też sprawę wiz dla Polaków.(PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.