przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 stycznia 2019

Min. Spychalski: Miejmy nadzieję, że wiosną Sejm zajmie się ustawami frankowymi

W styczniu odbędzie się posiedzenie podkomisji, która zajmuje się projektami ustaw dotyczących frankowiczów; miejmy nadzieję, że na wiosnę zajmie się nimi Sejm - powiedział w poniedziałek prezydencki minister Błażej Spychalski.


W poniedziałek doszło do spotkania Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP Pawła Muchy z szefem podkomisji frankowej Tadeuszem Cymańskim (PiS) oraz szefem Stałego Komitetu Rady Ministrów Jackiem Sasinem w sprawie dalszego losu ustaw frankowych. Minister Mucha zapowiadał w ubiegłym tygodniu, że celem spotkania będzie ustalenie harmonogramu dalszych prac nad prezydenckimi projektami ustaw dotyczącymi pomocy dla frankowiczów.


- Ustalono, że w ciągu stycznia odbędzie się posiedzenie podkomisji, która zajmuje się tymi projektami i w niedługim czasie, podkomisja przedstawi komisji sejmowej już wypracowane stanowisko, więc miejmy nadzieję, że gdzieś na wiosnę, te projekty znajdą się na agendzie Sejmu - powiedział Błażej Spychalski, pytany w radiu TOK FM o efekty spotkania.


Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda proponuje kolejne regulacje korzystne dla kredytobiorców Rozmowy w sprawie przyspieszenia prac nad rozwiązaniami dla „frankowiczów” Zaznaczył, że Prezydent „jest otwarty” na zmiany w projektach jego autorstwa, gdyby w toku prac legislacyjnych ich wprowadzenie okazało się konieczne.


Według ministra Spychalskiego Andrzej Duda nie jest zadowolony z tempa, w jakim obecnie parlament pracuje nad projektami mającymi pomóc frankowiczom.
(PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.