przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 17 stycznia 2019

Min. Spychalski o spotkaniu z członkami KRRiT

– Prezydent poprosił KRRiT, by Rada intensywniej zwracała uwagę na przemoc i mowę nienawiści pojawiające się w mediach – przekazał rzecznik Prezydenta RP Błażej Spychalski. Jego zdaniem, dotychczas zarówno wśród polityków, jak i w mediach nie zwracano wystarczającej uwagi na takie zagadnienia.
 

W środę Prezydent Andrzej Duda spotkał się z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, tematem spotkania była sytuacja w mediach, w szczególności pod kątem jakości debaty publicznej.
 

Zobacz także: Prezydent spotkał się z członkami KRRiT O to spotkanie prezydencki rzecznik był pytany w czwartek przez dziennikarzy w Sejmie. – Na spotkaniu Prezydent przekazał członkom KRRiT swoją wielką prośbę, żeby Rada intensywniej zwracała uwagę na niestosowne rzeczy, które pojawiają się w mediach. Mówimy tutaj zarówno o przemocy, jak i mowie nienawiści. Członkowie KRRiT przyjęli to ze zrozumieniem, że tak, że owszem, będą zwracali na to zdecydowanie większą uwagę, niż do tej pory – podkreślił Błażej Spychalski.
 

Zdaniem rzecznika Prezydenta, dotychczas wszyscy – zarówno politycy, jak i media – „zwracali niewystarczającej uwagi na takie zagadnienia”. – Myślę, że każdy z nas powinien zastanowić się nad tym, jak do tych spraw podchodził – dodał.
 

Dopytywany, czy Andrzej Duda spotka się także z członkami Rady Mediów Narodowych, prezydencki minister odparł, że „na dzisiaj nie ma takiej decyzji”. Pytany, czy Prezydent przewiduje jakąś inicjatywę ustawodawczą dotyczącą mowy nienawiści, stwierdził, że na tę kwestię przyjdzie jeszcze czas. – Myślę, że wiele środowisk w Polsce oczekuje takiej dyskusji – dodał. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.