Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 29 stycznia 2019

Min. Szczerski: Papież w rozmowie z Pierwszą Damą dziękował Polakom za świadectwo wiary [PL/ENG]

Rozmowa Pierwszej Damy z papieżem Franciszkiem

Papież Franciszek w rozmowie z Pierwszą Damą po zakończeniu ŚDM dziękował Polakom za liczną obecność i świadectwo wiary podczas spotkania w Panamie oraz za pomoc organizacyjną w przygotowaniach tegorocznych ŚDM - przekazał Szef Gabinetu Prezydenta RR Krzysztof Szczerski, który towarzyszył Małżonce Prezydenta Agacie Kornhauser-Dudzie podczas wizyty w Panamie. ENGLISH VERSION>>

 

Zobacz także: Rozmowa Pierwszej Damy z papieżem Franciszkiem i spotkanie na pokładzie Daru Młodzieży Pierwsza Dama na Światowych Dniach Młodzieży Małżonka Prezydenta w Panamie: Jestem dumna widząc polskie barwy narodowe - Papież Franciszek w rozmowie z Pierwszą Damą po zakończeniu ŚDM podziękował Polakom za liczną obecność i świadectwo wiary podczas spotkania w Panamie oraz za pomoc organizacyjną, jakiej polscy partnerzy udzielali Panamczykom w przygotowaniach tegorocznych Dni przenosząc do Panamy wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas poprzednich ŚDM w Krakowie - przekazał PAP prezydencki minister.


Podobnie słowa uznania i podziękowania dla Polaków - poinformował minister Szczerski - przekazał Prezydent Panamy Juan Carlos Valera, który był gościem honorowym spotkania podsumowującego polską obecność na Światowych Dniach Młodzieży, które odbyło się w niedzielę wieczór na pokładzie Daru Młodzieży w porcie w Panamie.


- Polacy na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie dali wspaniałe świadectwo; wzbudzili sympatię i wdzięczność Panamczyków - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta. 


Wcześniej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z załogą Daru Pomorza, w tym uczestnikami Rejsu Niepodległości. Małżonka Prezydenta podczas pobytu na ŚDM spotkała się też z polskimi pielgrzymami oraz harcerzami, którzy pełnili służbę w ramach Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Polscy harcerze zostali zaproszeni do tej funkcji po ŚDM w Krakowie przez Prezydenta Panamy. (PAP/KG)
 

Poleć znajomemu