Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 30 stycznia 2019

Min. Szczerski: Wiceprezydent USA Mike Pence weźmie udział w konferencji poświęconej Bliskiemu Wschodowi [PL/ENG]

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence weźmie udział w konferencji ministerialnej poświęconej Bliskiemu Wschodowi, która odbędzie się w Warszawie w połowie lutego - poinformował Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski. Pence spotka się w Warszawie z Prezydentem Andrzejem Dudą. ENGLISH VERSION>>

 

Zobacz także: Konferencja bliskowschodnia najważniejszym wydarzeniem w Warszawie od czasu szczytu NATO Krzysztof Szczerski: Szukamy dróg do pokoju na Bliskim Wschodzie Jak poinformował prezydencki minister, Mike Pence weźmie udział w konferencji ministerialnej w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

 

Krzysztof Szczerski podkreślił, że amerykański wiceprezydent spotka się także z Prezydentem Andrzejem Dudą.

 

Na początku stycznia amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Wcześniej konferencję zapowiedział w rozmowie ze stacją Fox News Pompeo, który mówił, że szczególna uwaga poświęcona zostanie wpływom Iranu, państwa skonfliktowanego z Izraelem, w regionie Bliskiego Wschodu. (PAP)

Poleć znajomemu