Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 7 lutego 2019

Szef KPRP wręczyła odznaczenia państwowe za osiągnięcia w podejmowaniu działań z zakresu kontroli państwowej

  |   Pałac Prezydencki. Szef KPRP wręczyła odznaczenia państwowe za osiągnięcia w podejmowaniu działań z zakresu kontroli państwowej Pałac Prezydencki. Szef KPRP wręczyła odznaczenia państwowe za osiągnięcia w podejmowaniu działań z zakresu kontroli państwowej

Zobacz także: Pałac Prezydencki. Uroczystość z okazji 100. rocznicy powołania Najwyższej Izby Kontroli Minister Halina Szymańska Szef KPRP w imieniu Prezydenta wręczyła odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Najwyższej Izby Kontroli z okazji 100. rocznicy powołania NIK.  Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. 

 

Najwyższa Izba Kontroli jest niemal rówieśniczką odrodzonej przed stu laty niepodległej Rzeczypospolitej. Początki tej instytucji biorą swoje źródło od dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego z 7 lutego 1919 roku. Było to z jednej strony nawiązanie do cennych tradycji ustrojowych, sięgających wcześniejszych wieków – z drugiej zaś mądre wypełnienie zadań wiążących z nowocześnie pojmowaną państwowością. Ojcowie odrodzonej Niepodległej świetnie rozumieli, że bez wszechstronnej, stałej kontroli nad gospodarowaniem groszem publicznym nie będzie praworządnej, dobrze zarządzanej i skutecznie działającej Rzeczypospolitej.

 

 

Poleć znajomemu