Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 lutego 2019

Minister Szczerski: Zaproszenia na rocznicę wybuchu II wojny światowej - do końca miesiąca

Zaproszenia do udziału w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej nie zostały jeszcze formalnie wystosowane; można się ich spodziewać jeszcze w tym miesiącu - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

- Przygotowujemy we współpracy z rządem scenariusz tych obchodów i one będą miały charakter międzynarodowy (...), natomiast formalnie nie zostało jeszcze wystosowane zaproszenie do żadnego przywódcy, takie oficjalne - zaznaczył.

 

Jak dodał, można się spodziewać, że zostaną one wystosowane „w tym miesiącu”. Prezydencki minister zapewnił jednocześnie, że przygotowania odbywają się zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.

 

- Zaproszenia na tego typu imprezy zwykle są wysyłane na pół roku przed imprezą, więc do końca lutego mamy czas, żeby je wystosować; na pół roku przed uroczystością wszyscy będą o niej poinformowani - zadeklarował minister Szczerski. Podkreślił jednocześnie, że o otrzymaniu zaproszeń „jako pierwsi muszą dowiedzieć się adresaci”.

 

Polityk odniósł się w ten sposób do doniesień dziennika „Fakt”, który, powołując się na źródło w Kancelarii Prezydenta, poinformował we wtorek, że Prezydent Andrzej Duda zabiega o to, by na obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte pojawił się prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Według cytowanego przez gazetę źródła w Kancelarii Prezydenta Trump miałby być jednym z ok. 50 VIP-ów z całego świata biorących udział w uroczystościach, jednak do tej pory nie potwierdził on swojego przyjazdu. (PAP)

Poleć znajomemu