Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 11 lutego 2019

Min. Spychalski: Prezydent skieruje dziś rozporządzenie ws. żałoby narodowej do kontrasygnaty premiera

W poniedziałek Prezydent skieruje rozporządzenie ws. żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego do kontrasygnaty premiera; z całą pewnością żałoba będzie dłuższa, niż jeden dzień - poinformował rzecznik Prezydenta Błażej Spychalski.

 

Jan Olszewski zmarł w piątek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Zobacz także: Odszedł Jan Olszewski [PL/ENG] „Przez całe życie szedł drogą służby Niepodległej”. Wspomnienie Prezydenta RP o śp. Premierze Janie Olszewskim Prezydent Andrzej Duda podkreślił w piątek, że pożegnanie Jana Olszewskiego wymaga stosownej powagi, a zarządzenie żałoby narodowej uważa za konieczne.

 

Prezydencki rzecznik poinformował, że jeszcze w poniedziałek Prezydent skieruje rozporządzenie ws. żałoby narodowej do kontrasygnaty premiera.

 

- Jestem przekonany, że dzisiaj pan premier złoży swój podpis na tym dokumencie i będziemy mogli już oficjalnie powiedzieć, w którym dniu, od której, do której godziny będzie wprowadzona w Polsce żałoba narodowa - podkreślił minister Spychalski. - Ta żałoba będzie z całą pewnością dłuższa, niż jeden dzień - dodał.(PAP)

Poleć znajomemu