przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 20 lutego 2019

Min. Spychalski: Prezydent bardzo poważnie traktuje sprawy rolnictwa

Prezydent Andrzej Duda bardzo poważnie traktuje sprawy polskiego rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego - powiedział w środę prezydencki rzecznik Błażej Spychalski odnosząc się do spotkania Porozumienia Rolniczego, które odbędzie się pod patronatem i z udziałem Prezydenta.


O godz. 13.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu inaugurującym Porozumienie Rolnicze.


Minister Spychalski był pytany w radiowej "Jedynce" o spotkanie ws. rolnictwa. - W polskim przetwórstwie rolno-spożywczym nigdy nie powstał pewien konsensus pomiędzy wszystkimi uczestnikami tego łańcucha produkcji i dostaw finalnych do odbiorców żywności i to ma być takie forum. Forum, na którym zostaną uzgodnione pewne rzeczy, na którym wypracowane zostaną priorytety dla polskiego rolnictwa, dla polskiego przetwórstwa rolno-spożywczego - mówił.


Wskazał, że najważniejsze kwestie muszą się odbywać w formie konsensusu, w formie rozmów pomiędzy wszystkimi uczestnikami tego łańcucha dostaw - od rolnika do finalnego produktu u konsumenta. - I temu ma właśnie służyć Porozumienie Rolnicze i dlatego też patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nad tym wydarzeniem, dlatego także obecność Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na tym wydarzeniu – dodał Błażej Spychalski.


- Prezydent bardzo poważnie traktuje sprawy polskiego rolnictwa, sprawy polskiego przemysłu rolno-spożywczego - podkreślał rzecznik, zaznaczając, że rolnictwo to ogromna część polskiej gospodarki.
(PAP/KG)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.