Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 21 lutego 2019

Paweł Mucha: Prezydent proponuje ułatwienia w działaniu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

W czwartek Sejm zajął się prezydenckim projektem ułatwiającym działanie spółek z o.o. Jak przekonywał minister Paweł Mucha, przedstawiając posłom projekt,  proponowane zmiany korzystnie wpłynął na rozwój tej największej grupy polskich spółek kapitałowych.

 

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, przedstawił w Sejmie projekt ustawy zmieniającej kodeks spółek handlowych. Celem – zaproponowanych przez Prezydenta RP - zmian jest umożliwienie wspólnikom spółki z o.o. udziału w zgromadzeniach spółki przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, tj. bez potrzeby fizycznej obecności w miejscu zgromadzenia. Jest to szczególnie istotne w odniesieniu do spółek z kapitałem zagranicznym lub takich, których wspólnicy przebywają za granicą.

 

Zakładamy, że proponowane zmiany korzystnie wpłynął na rozwój tej największej grupy polskich spółek kapitałowych, a pośrednio także na polską gospodarkę. Według danych GUS w Polsce działa ponad 460 tys. sp. z o.o. Projekt został przygotowany w związku z inicjatywą obywatelską zgłoszoną przez Centrum im. Adama Smitha i środowiska gospodarcze.

 

Poleć znajomemu