przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 25 lutego 2019

Wizyta ministra Kwiatkowskiego na Ukrainie

  |   Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie

22-24 lutego minister Adam Kwiatkowski przebywał z wizytą na Ukrainie. Sekretarz Stanu w KPRP udał się do lwowskiego okręgu konsularnego w ramach realizacji 4. edycji Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

 

Zobacz także: Minister Adam Kwiatkowski w Hucie Pieniackiej Swoją wizytę Adam Kwiatkowski rozpoczął od odwiedzenia Kulturalno-Oświatowego Centrum im. K. Makuszyńskiego oraz Uniwersytetu III Wieku działającego przy Szkole Mniejszości Narodowej w Stryju, gdzie odbyło się spotkanie z polską młodzieżą. Stryj jest miejscem urodzin wybitnego, polskiego pisarza Kornela Makuszyńskiego, pośmiertnie odznaczonego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego.

 

Następnie minister złożył wizytę w Polskim Kulturalno-Oświatowym Towarzystwie „Zgoda”, gdzie przekazał w imieniu Prezydenta RP flagę państwową z okazji 25-lecia istnienia Towarzystwa. W Drohobyczu, w siedzibie Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie, Adam Kwiatkowski spotkał się z nauczycielami pracującymi w polskich placówkach oświatowych działających na terenie lwowskiego okręgu konsularnego, gdzie również przekazał flagę RP.

 

Sekretarz Stanu złożył kwiaty pod pomnikiem Legionistów na cmentarzu w Stryju oraz przed pomnikiem pomordowanych Polaków-ofiar NKWD w Borysławiu.


W sobotę Adam Kwiatkowski odwiedził Szkołę Polską i Przedszkole „Perełka” w Łanowicach oraz spotkał się z Rodakami z okręgu Samborskiego w Domu Polskim. Złożył kwiaty przy pomniku Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Samborze oraz przed tablicą upamiętniającą s. Celiną Kędzierską CSFFM, Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Wziął również udział w uroczystej mszy świętej w Katedrze Lwowskiej w intencji ofiar mordu w Hucie Pieniackiej.

 

Podczas każdego spotkania z Rodakami Sekretarz Stanu w KPRP w imieniu Pary Prezydenckiej przekazywał upominki dla dzieci, materiały edukacyjne oraz sprzęt komputerowy do polskich ośrodków oraz artykuły spożywcze i chemię gospodarczą dla osób starszych.

 

Ostatniego dnia wizyty minister wziął udział w uroczystych obchodach upamiętniających ofiary zbrodni dokonanej 75 lat temu przez ukraińskich żołnierzy z Dywizji SS „Galizien” w Hucie Pieniackiej, gdzie odczytał list Prezydenta RP.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.