przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 grudnia 2015

Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu

  |   Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu Uroczystość w 90. rocznicę powstania Polskiego PEN Clubu

W poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie minister Wojciech Kolarski uczestniczył w uroczystym zebraniu Polskiego PEN Clubu z okazji 90. rocznicy jego powstania.

 

Podczas uroczystego zebrania minister Wojciech Kolarski odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy skierowany do uczestników wydarzenia.

 

"W tym szczególnym dniu chcę podziękować za to, że od dziewięćdziesięciu lat konsekwentnie podejmują Państwo działalność w duchu pierwotnego przesłania PEN Clubu jako miejsca spotkań ludzi różnych kultur i języków. Dziękuję zwłaszcza za Państwa wkład w budowanie bliskich i przyjaznych relacji z naszymi sąsiadami na wschodzie i zachodzie" – napisał w liście prezydent. Zobacz także: List prezydenta z okazji 90. rocznicy powstania Polskiego PEN Clubu

 

Podczas uroczystości wręczone zostały jubileuszowe nagrody Polskiego PEN Clubu za wybitne dokonania w dziadzinie przekładu literatury polskiej na język obcy. Nagrodzeni zostali: Renate Schmidgall z Niemiec, Andrej Chadanowicz z Białorusi oraz Andrij Pawłyszyn z Ukrainy.

 

PEN Club jest międzynarodowym stowarzyszeniem pisarzy założonym w Londynie w 1921 roku w celu promowania współpracy miedzy pisarzami z  całego świata. Polski oddział organizacji założył w Warszawie w 1925 roku Stefan Żeromski.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.