Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 28 lutego 2019

Debata w ramach Forum wGospodarce.pl z udziałem ministra Kwiatkowskiego

Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w debacie w ramach Forum wGospodarce.pl

Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w debacie w ramach Forum wGospodarce.pl. Celem tej inicjatywy jest wypracowanie nowych pomysłów na rozwój polskiej gospodarki. Podczas dyskusji podkreślał m.in. rolę Prezydenta RP w dialogu prowadzonym z przedsiębiorcami i firmami.

 

Projekt Forum wGospodarce.pl to platforma wymiany doświadczeń na temat wpływu inwestycji zagranicznych na rozwój polskiej gospodarki. Jego celem jest prowadzenie dialogu między inwestorami, ekspertami i administracją, analiza dotychczasowego wpływu inwestycji zagranicznych na krajową gospodarkę oraz opracowanie nowych kierunków budowania polskiej konkurencyjności. Inauguracja projektu odbyła się 28 lutego br. z udziałem przedstawicieli administracji oraz ekspertów z instytucji związanych z handlem międzynarodowym. Tematem pierwszej debaty, w której udział wziął Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski, był patriotyzm gospodarczy.

 

Podczas dyskusji prezydencki minister zwrócił uwagę, na rolę Andrzeja Dudy i jego udział w dialogu prowadzonym z przedsiębiorcami i firmami, czego przykładem jest choćby zainicjowany przez Prezydenta Kongres 590 w Rzeszowie oraz programy, tj. „Startupy w Pałacu” i „Technologie Przyszłości”.

 

– Zapraszamy do nas przedsiębiorców, którzy mają swój pomysł na biznes, ale także partnerów z zagranicy, aby zobaczyli, co te małe firmy robią. Wiele firm, które zapraszaliśmy do siebie i były początkującymi startupami, teraz już urosło, zatrudniają po kilkaset osób i mają rynki zbytu na całym świecie – powiedział Adam Kwiatkowski.

 

W debacie wzięli udział również Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju; Wojciech Fedko, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, przedstawiciel Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz przedstawiciele globalnych korporacji, tj. Samsung Electronics Polska, McDonald ‘s Polska, JTI Polska oraz Philip Morris Polska.

Poleć znajomemu