przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 28 lutego 2019

Debata w ramach Forum wGospodarce.pl z udziałem ministra Kwiatkowskiego

Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w debacie w ramach Forum wGospodarce.pl

Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w debacie w ramach Forum wGospodarce.pl. Celem tej inicjatywy jest wypracowanie nowych pomysłów na rozwój polskiej gospodarki. Podczas dyskusji podkreślał m.in. rolę Prezydenta RP w dialogu prowadzonym z przedsiębiorcami i firmami.

 

Projekt Forum wGospodarce.pl to platforma wymiany doświadczeń na temat wpływu inwestycji zagranicznych na rozwój polskiej gospodarki. Jego celem jest prowadzenie dialogu między inwestorami, ekspertami i administracją, analiza dotychczasowego wpływu inwestycji zagranicznych na krajową gospodarkę oraz opracowanie nowych kierunków budowania polskiej konkurencyjności. Inauguracja projektu odbyła się 28 lutego br. z udziałem przedstawicieli administracji oraz ekspertów z instytucji związanych z handlem międzynarodowym. Tematem pierwszej debaty, w której udział wziął Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski, był patriotyzm gospodarczy.

 

Podczas dyskusji prezydencki minister zwrócił uwagę, na rolę Andrzeja Dudy i jego udział w dialogu prowadzonym z przedsiębiorcami i firmami, czego przykładem jest choćby zainicjowany przez Prezydenta Kongres 590 w Rzeszowie oraz programy, tj. „Startupy w Pałacu” i „Technologie Przyszłości”.

 

– Zapraszamy do nas przedsiębiorców, którzy mają swój pomysł na biznes, ale także partnerów z zagranicy, aby zobaczyli, co te małe firmy robią. Wiele firm, które zapraszaliśmy do siebie i były początkującymi startupami, teraz już urosło, zatrudniają po kilkaset osób i mają rynki zbytu na całym świecie – powiedział Adam Kwiatkowski.

 

W debacie wzięli udział również Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju; Wojciech Fedko, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, przedstawiciel Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz przedstawiciele globalnych korporacji, tj. Samsung Electronics Polska, McDonald ‘s Polska, JTI Polska oraz Philip Morris Polska.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.