przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 4 marca 2019

Min. Dera: Ten rząd stosuje politykę solidarnościową

Ten rząd stosuje politykę solidarnościową. Wprowadza projekty, które podnoszą poziom życia wszystkich obywateli. To są projekty prospołeczne – ocenił prezydencki minister Andrzej Dera w poniedziałkowym Kwadransie politycznym. 

 

Wymienił przy tym  m.in. Program 500+, podkreślając, że według badań Polska bardzo znacząco podniosła się w rankingu państw zajmujących się ubóstwem. Na pytanie o propozycje dla przedsiębiorców, którzy są kołem zamachowym polskiej gospodarki, a oczekują jeszcze wsparcia, minister przypomniał: - Obniżanie podatków dla małych przedsiębiorstw, obniżanie kosztów – to są propozycje tego rządu, i to jest realizowane.

 

Pytany o „piątkę Kaczyńskiego” w kontekście kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Andrzej Dera podkreślił, że formacja dobrej zmiany konsekwentnie realizuje to, co zaczęła trzy lata wcześniej. - I tak jak to się robi w demokracji, najpierw się przedstawia program, po to żeby obywatele mogli ocenić, czy chcą, czy nie chcą tego programu. To są konkretne rozwiązania, w przeciwieństwie do opozycji, której głównym postulatem jest odsunięcie PiS od władzy – ocenił.

 

W rozmowie poruszono także kwestię obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.  - Ten dzień, którego Prezydent jest patronem, to przypomnienie bardzo ważnej części naszej historii – patriotycznej postawy ludzi, którzy nie pogodzili się z tym, że okupację niemiecką, zastąpiono okupacją sowiecką przypomniał minister Dera. 

 

Sekretarz Stanu w KPRP zaznaczył, że Andrzej Duda jest kontynuatorem tej wielkie idei zapoczątkowanej przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Andrzej Dera akcentował, że w czasie PRL- u, przez dziesięciolecia historia Żołnierzy Wyklętych była przemilczana albo zakłamywana po to, by etos tych żołnierzy, którzy nie zgodzili się z porządkiem pojałtańskim, został wymazany, wytarty z naszej świadomości.

 

- Historia całych rodzin Niezłomnych jest nieprawdopodobnie wstrząsająca.  Jak byli niszczeni przez komunistów, ile musie wycierpieć,  żeby doczekać wolnej Polski - dzięki takim postawom dzisiaj w wolnej Polsce żyjemy - zakończył. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.