przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 26 marca 2019

Prezydenccy ministrowie o strajkach nauczycieli

Dzieci nie mogą być zakładnikiem w zakresie postulatów płacowych – ocenił Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha pytany o obecną sytuację w oświacie. Z kolei minister Andrzej Dera podkreślał, że naruszenie przez protestujących nauczycieli terminów egzaminów byłoby „niewyobrażalną katastrofą”.


Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha podkreślił we wtorek na antenie TVP, że dla Prezydenta Andrzeja Dudy „fundamentalne jest to, żeby ten protest w żaden sposób nie naruszał kwestii interesu dziecka, kwestii dobra ucznia”. – Bo to jest rzecz zupełnie podstawowa i myślę, że dla ogromnej większości nauczycieli jest to zrozumiałe – zaznaczył.


W jego ocenie wynagrodzenia nauczycieli trzeba podwyższać. – Natomiast formuła protestu budzi zaniepokojenie rodziców – podkreślił Paweł Mucha. Według niego „dzieci nie mogą być zakładnikiem w zakresie postulatów płacowych”.


Prezydencki minister Andrzej Dera, który uczestniczył we wczorajszym posiedzeniu Prezydium Rady Dialogu Społecznego, wyraził zaś przekonanie, że wynagrodzenia nauczycieli wzrosną. – Nauczyciele dostaną więcej, wywalczą podwyżki i im się to należy – powiedział na antenie TVP Info. Zaznaczył przy tym, że do porozumienia potrzeba dobrej woli dwóch stron. – Jeśli ktoś mówi: «1 tys. zł i nie ustąpimy ani o krok», to myślę, że do strajku dojdzie, bo takich możliwości moim zdaniem nie ma – dodał Andrzej Dera.

 

Według niego, jeżeli dojdzie do strajku nauczycieli, to najbardziej straci na tym młodzież. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której w jakikolwiek sposób zagrożony byłby termin egzaminów. (...) Egzaminy to są rzeczy święte, których nie powinniśmy naruszać – skomentował. – Naruszenie terminów egzaminów byłoby niewyobrażalną katastrofą – dodał minister.(PAP/AW)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.