Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 29 marca 2019

XXV edycja obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu

  |   XXV edycja obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu z udziałem ministra Andrzeja Dery (fot. Jan Jędrzejczak) Minister Dera wręczył w imieniu Prezydenta wręczył odznaczenia państwowe (fot. Jan Jędrzejczak) XXV edycja obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu z udziałem ministra Andrzeja Dery (fot. Jan Jędrzejczak) Minister Dera wręczył w imieniu Prezydenta wręczył odznaczenia państwowe (fot. Jan Jędrzejczak) (fot. Jan Jędrzejczak) Minister Dera wręczył w imieniu Prezydenta wręczył odznaczenia państwowe (fot. Jan Jędrzejczak) (fot. Jan Jędrzejczak) XXV edycja obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu z udziałem ministra Andrzeja Dery (fot. Jan Jędrzejczak) XXV edycja obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu z udziałem ministra Andrzeja Dery (fot. Jan Jędrzejczak)

Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas 25. jubileuszowej edycji konferencji naukowej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Andrzeja Dudy. 

 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji polskich obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy Odznaczenia państwowe z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy „Obowiązkiem państwa i naszym zadaniem jest usuwanie barier i pomoc osobom z niepełnosprawnościami w jak najpełniejszym powrocie do aktywności, a poziom ich integracji, dostrzeganie w nich pełnowartościowych i pełnoprawnych członków społeczeństwa jest ważnym wyznacznikiem naszego cywilizacyjnego rozwoju” - podkreślił Prezydent w liście do uczestników obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w  Zgorzelcu.  Odbywa się tu 25.  już jubileuszowa edycja konferencji naukowej, której organizatorem, jak co roku, jest prof. Zbigniew Śliwiński przy wsparciu Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Zgorzelcu, Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytetu TU Dresden w Dreźnie.

 

Prezydent w liście przypomniał, że razem z Małżonką angażują się w inicjatywy służące poprawie sytuacji osób z niepełnosprawnościami.

 

Zobacz także: Prezydent: Nowoczesne państwo musi być dostępne dla niepełnosprawnych Małżonka Prezydenta: Współistnienie osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi rodzi wrażliwe postawy w społeczeństwie Para Prezydencka patronuje m.in konkursom: „Lider Dostępności”, który wyróżnia architektów, urbanistów i inwestorów, którzy w swoich projektach i realizacjach najpełniej urzeczywistniają ideę dostępności architektonicznej, oraz „Człowiek bez Barier” - nagradzajacego osoby z niepełnosprawnościami mającymi szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, społecznej i twórczej. 

 

„Miło mi też poinformować, że od tego roku, w ramach Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” przyznawana będzie Nagroda im. Piotra Pawłowskiego, nieodżałowanego i niestrudzonego orędownika i propagatora integracji” - zapowiedział Andrzej Duda. 

 

Podczas uroczystości minister Dera wręczył także odznaczenia państwowe zasłużonym w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia. „Gratuluję tym z Państwa, którzy dzisiaj otrzymają odznaczenia państwowe oraz odznaki i wyróżnienia. Dziękuję za Państwa wytrwałe, przemyślane wysiłki” - pogratulował Prezydent. 

 

Obchody Dnia Inwalidy w Zgorzelcu Prezydent objął swoim Patronatem Honorowym. 

 

Poleć znajomemu