przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 13 kwietnia 2019

Tulipany dla śp. Marii Kaczyńskiej

  |   Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu Jak co roku tulipany pamięci o śp. Marii Kaczyńskiej zostały rozłożone na Krakowskim Przedmieściu

Sekretarz Stanu w KPRP Błażej Spychalski oraz Dyrektor Generalna Grażyna Ignaczak-Bandych rozłożyli w sobotę przed Pałacem Prezydenckim tulipany, by uczcić pamięć i oddać hołd Pierwszej Damie śp. Marii Kaczyńskiej, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

 

- Jest to piękna tradycja. Te tulipany nazywają się Maria Kaczyńska, a składanie ich to jest oddanie hołdu niesamowitej kobiecie jaką była śp. Prezydentowa. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim osobom, które przychodzą przed Pałac Prezydencki z tulipanami i rozkładając je, oddają Marii Kaczyńskiej należyty jej hołd i szacunek - powiedział rzecznik Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

13 kwietnia 2010 r. trumna z ciałem Małżonki Prezydenta RP została przywieziona do Warszawy. Prezydentową przyszło pożegnać na ulicach Warszawy tysiące ludzi, a na trasie przejazdu trumny z ciałem Polacy spontanicznie rzucali tulipany – ulubione kwiaty Marii Kaczyńskiej, co później przerodziło się w tradycję. 

Jak co roku, 13 kwietnia, w rocznicę tego wydarzenia, na Krakowskim Przedmieściu ponownie zostały rozłożone kwiaty.

(KG)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.