przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 kwietnia 2019

Paweł Mucha: Zaprosiliśmy Donalda Trumpa na uroczystości 1 września w Polsce

Donald Trump został zaproszony do Polski na uroczystości 1 września, ale poczekajmy na oficjalne oświadczenia Białego Domu – powiedział na antenie radiowej Jedynki Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.

 

Agencja Bloomberg podała, że jeżeli porozumienie ws. Fort Trump zostanie zawarte, przypieczętuje je rewizyta Donalda Trumpa w Polsce. Ta miałaby się odbyć 1 września przy okazji 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

 

– Prezydent Donald Trump rzeczywiście został zaproszony na te uroczystości. Poczekajmy jednak na oficjalne potwierdzenie z Białego Domu. Oczywiście liczymy, że przywódców światowych będzie wielu. Wszystkie zaproszenia zostały już wysłane, czekamy na oficjalne komunikaty – powiedział Paweł Mucha. 

 

Wiceszef Kancelarii Prezydenta, pytany o inne spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem, do którego miałoby dojść w trakcie wizyty w połowie czerwca w USA, powiedział, że „owszem, Andrzej Duda poleci w czerwcu do Stanów Zjednoczonych, ale więcej szczegółów będzie znanych bliżej daty wyjazd”.

 

Minister Paweł Mucha pytany rozmowy w sprawie oświaty mówił: – Liderzy związkowi muszą mieć świadomość, że porozumienie zawsze jest jakimś kompromisem. Zakłada dobrą wolę, ale i ustępstwa z obu stron. 

 

–  Na dwie godziny przed rozpoczęciem rozmów ze związkowcami z udziałem reprezentującego Prezydenta  ministra Andrzeja Dery liczę, że będą padały deklaracje co do zawieszenia protestu czy wycofania się z protestu. –Mam nadzieję, że jesteśmy coraz bliżej porozumienia – dodał. 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.