przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 kwietnia 2019

Rozmowa telefoniczna prezydentów Polski i Niemiec [PL/ENG]

Polityka europejska w kontekście kampanii wyborczej i wyborów do PE, a także niedzielne wybory prezydenckie na Ukrainie były tematami rozmowy telefonicznej prezydentów Polski i Niemiec w czwartek przed południem – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. ENGLISH VERSION>>

 

– Jak relacjonował prezydencki minister, rozmowa Andrzeja Dudy i Franka-Waltera Steinmeiera odbyła się z inicjatywy strony niemieckiej i trwała około pół godziny.

 

Głównymi tematami rozmowy była polityka europejska w kontekście kampanii wyborczej i wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także kwestia niedzielnych wyborów prezydenckich na Ukrainie oraz możliwych scenariuszy, które mogą z nich wyniknąć – powiedział Krzysztof Szczerski.

 

Jak poinformował, Prezydent Andrzej Duda przekazał ponadto na ręce prezydenta Steinmeiera kondolencje dla rodzin ofiar wypadku autokaru, do którego doszło w środę późnym popołudniem na Maderze. Wszystkie ofiary śmiertelne – 29 osób – to turyści z Niemiec.

 

Prezydenci złożyli też sobie życzenia wielkanocne – dodał Szef Gabinetu Prezydenta RP.

 

W niedzielę na Ukrainie odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich; zmierzą się w niej dotychczasowy prezydent Petro Poroszenko oraz showman Wołodymyr Zełenski.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.