Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 1 maja 2019

Minister Dera na XXVII pielgrzymce do św. Józefa

  |   XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa rozpoczęła się w środę w Kaliszu w Bazylice Św. Józefa (fot. Maciej Konieczny) XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa rozpoczęła się w środę w Kaliszu w Bazylice Św. Józefa (fot. Maciej Konieczny) XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa rozpoczęła się w środę w Kaliszu w Bazylice Św. Józefa (fot. Maciej Konieczny) XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa rozpoczęła się w środę w Kaliszu w Bazylice Św. Józefa (fot. Maciej Konieczny) XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa rozpoczęła się w środę w Kaliszu w Bazylice Św. Józefa (fot. Maciej Konieczny)

Nie może być zdrowej gospodarki ani poczucia obywatelskiej wspólnoty bez zrozumienia wielkich wartości, jaką stanowi ludzka praca – przekazał Prezydent RP Andrzej Duda w liście skierowanym do zgromadzonych na XXVII pielgrzymce do św. Józefa w Kaliszu.

 

XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa rozpoczęła się w środę w Kaliszu w Bazylice Św. Józefa. Uczestniczą w niej przedstawiciele NSZZ "Solidarność", różnych grup zawodowych i pracodawcy z całego kraju; intencja pielgrzymki brzmi: "Święty Józefie wzorze pracujących, módl się za nami". Zobacz także: Prezydent: Ideały „Solidarności” pozostają fundamentem niepodległej RP

 

Przed rozpoczęciem mszy list Prezydenta RP do zgromadzonych w bazylice odczytał Sekretarz Stanu w KPRP Andrzej Dera.

 

Andrzej Duda podkreślił, że to przede wszystkim dzięki pracy możliwy jest wzrost ekonomiczny, pomnażanie zamożności jednostek i całego narodu.

 

Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników do św. Józefa w Kaliszu odbyła się w 1992 roku. Dzień św. Józefa jest obchodzony w Kościele od 24 kwietnia 1956 r. Tego dnia podkreśla się szczególną rolę pracy w życiu i rozwoju każdego człowieka.

(PAP)

Poleć znajomemu